تجهیزات ذخیره سازی EMC - شرکت امن پردازان سورنا

شرکت دانش بنیان امن پردازان سورنا دارای تیمی از کارشناسان مجرب و متخصص امکان تأمین، نصب و فروش

بدون واسطه تجهیزات ذخیره سازی EMC را دارد.

 

تجهیزات ذخیره سازی EMC

شركت EMC كه يكي از شركت هاي بزرگ چند مليتي در آمريكا مي باشد در سال 1979 تاسيس گرديد و با سابقه فعاليت در زمينه هاي امنيت اطلاعات ، تجزيه و تحليل اطلاعات،  مجازي سازي ، محاسبات ابري و … با بيش از 500 شركت وابسته و 60 هزار كارمند و كارشناس بعنوان بزرگترين شركت توليد كننده ذخيره ساز در جهان شناخته شده است.

اين شركت اولين محصول خود را در ارائه حافظه با ظرفيت 64 كيلو بايت و همچنين اولين ذخيره ساز را در سال 1980 به بازار ارائه نمود. ارائه محصول  symmetrix توسط شركت EMC در سال 1990 اصلي ترين عامل رشد اين شركت در صنعت انفورماتيك بوده است. محصول Clarion كه در سال 1992 براي اولين بار به بازار ارائه گرديد در واقع اولين مدل ذخيره سازهايي بود كه بر پايه ذخيره نمودن اطلاعات مبتني بر Raid وارد بازار صنعت انفورماتيك شد. اين محصول در كنار ساير محصولات ذخيره ساز موجود در بازار كه مبتني بر High Availability مي باشد تا سال 2011 ميلادي به كاربران تخصصي مراكز داده ارائه شد.در سال 2011 با ارائه سري جديدي از محصولات ذخيره ساز با نام VNX كه در حقيقت تركيبي از مدل هاي ذخيره ساز Clarion و Celera مي باشد توانست سهم بزرگي از بازار ذخيره سازها را به خود اختصاص دهد.

ارائه محصول VNX سبب گرديد تا توليد محصولات قديمي ذخيره ساز مانند Clarion و Celera متوقف شود. تنوع محصولات در شركت EMC به اندازه اي است كه كاربران در هر سطح و اندازه اي امكان انتخاب محصولات را داشته و در كنار تجهيزات با استفاده از ابزارهاي قدرتمند نرم افزاري،  قابليت تجهيزات به طرز شگفت انگيزي افزايش می يابد.

 
مزیت‌های عمده ابزارها و راهکارهای ای ام سی

 • فراهم کردن سرعت ۵ برابر سرعت بیشتر برای اپلیکیشن‌ها
 • فراهم کردن سرویس‌های جدید با ۴ برابر سرعت بیشتر از سایر سرویس ها
 • حدود ۹۶% کاهش زمان خاموشی و درنتیجه آپ تایم بالا
 • بیش از ۴۰% کاهش در زمان روشنایی و در نتیجه کاهش مصرف انرژی

 
شركت EMC با سرمايه گذاري مشتركي كه به همراه شركت Cisco براي زير ساخت شبكه تجهيزات خود و همچنين تملك شركت VMware كه در زمينه فرآيند مجازي سازي فعاليت داشته و همچنين محصول Intel انجام داد توانست علاوه بر توسعه بازار كار خود مديريت بازارهاي ابر رايانه و همچنين Cloud را بر عهده بگيرد. بررسي اين روند در اعداد و ارقام نشان مي دهد كه راه اندازي بيش از هزار Client در كمتر از 8  دقيقه بر محيط VM خود گواه بر اين مدعا باشد .

تجهیزات ذخیره سازی EMC - شرکت امن پردازان سورنا

تجهیزات ذخیره سازی VNX) EMC)

نسل اول VNX

نسل اول تجهیزات ذخیره سازی EMC شامل پنج مدل مختلف VNX7500 , VNX5700, VNX5500 , VNX5300 ,VNX5100 بوده که این محصولات در حال حاضر تولید نمی‌گردند.

 

نسل دوم VNX

نسل دوم تجهیزات ذخیره سازی EMC شامل شش مدل مختلف VNX 8000, VNX7600, VNX5800, VNX5600 , VNX5400, VNX5200  می باشد. کارایی نسل دوم VNX نسبت به نسل اول آن تا چهار برابر افزایش یافته و زمان پاسخ دهی آنها نیز به میزان 60درصد بهبود پیدا کرده است

 

VNXe

این محصول قابلیت ارائه سرویس به عنوان SAN  و NAS را دارد. این دستگاه با عملکردی ساده ، کارایی بالا ، سخت افزاری قدرتمند و نرم افزار مناسب برای استفاده سازمانهای متوسط و کوچک طراحی شده است.

کمپانی EMC در سال 2016 تجهیزات ذخیره‌سازی جدیدی را با نام UNITY ارائه کرده که دارای ویژگیهایی نظیر سادگی، طراحی مدرن، قیمت مقرون بصرفه و انعطاف پذیر در توسعه بوده و برای پاسخگویی به منابع ذخیره‌سازیSAN/NAS مورد نیاز برای سازمانهای کوچک یا متوسط با حجم کاری متفاوت شامل Oracle، SQL Server، Exchange، SharePoint، SAP، VDI، VMware و Microsoft Hyper-V طراحی شده است.UNITY  را می‌توان بصورت تمام Flash شامل فقط دیسکهای SSD و یا بصورت Hybrid ترکیبی از دیسکهای SSD،SAS  و NL-SAS در مدلهایUNITY 300(F) ، UNITY 400(F)،UNITY 500(F)   و UNITY 600(F) پیکربندی نمود.

 

VNX-VSS

شرکت EMC  از سال 2014 اقدام به عرضه تجهیزات تخصصی ذخیره سازی برای سیستم های نظارت تصویری با نام VNX-VSS نموده است.

این تجهیزات با هزینه بسیار مناسب ، امکان ذخیره سازی تصاویر دریافت شده از سیستم های نظارت تصویری و سپس نمایش مجدد آنها را فراهم می نماید.

این تجهیزات دارای دو مدل با ظرفیت های آغازین 24 و 120 ترابایت قابل گسترش تا 344 ترابایت می باشند.

 

تجهیزات ذخیره سازی EMC - شرکت امن پردازان سورنا

UNITY

در سال 2016 کمپانی تجهیزات ذخیره سازی EMC محصول جدیدی را با نام UNITY ارائه کرده که دارای ویژگیهایی نظیر سادگی، طراحی مدرن، قیمت مقرون بصرفه و انعطاف پذیر در توسعه بوده و برای پاسخگویی به منابع ذخیره‌سازی SAN/NAS مورد نیاز برای سازمان های کوچک یا متوسط با حجم کاری متفاوت شامل Oracle، SQL Server، Exchange، SharePoint، SAP، VDI، VMware و Microsoft Hyper-V طراحی شده است.UNITY  را می‌توان بصورت تمام Flash شامل فقط دیسکهای SSD و یا بصورت Hybrid ترکیبی از دیسکهای SSD،SAS  و NL-SAS در مدلهایUNITY 300(F) ، UNITY 400(F)،UNITY 500(F)   و UNITY 600(F) پیکربندی نمود.

ویژگی‌های کلیدی محصولات  EMC UNITY

 • کاهش پنجاه درصد مصرف انرژی و کارایی تا سه برابر نسبت به  VNX2
 • استفاده از پردازنده‌های چند هسته‌ای  Intel Xeon Processor E5-2600 v3 series (Haswell)
 • حداکثر بازدهی و کمترین هزینه با بکارگیری Extended Cache (FAST Cache) ، Storage Auto Tiering (FAST VP)
 • پشتیبانی از 295 KIOPS و80 TB   ظرفیت Flash در فضای معادل با 2U
 • پشتیبانی از درایوهای Flash جدید 3D TLC NAND
 • پشتیبانی ازBlock ، File،  VVOLs
 • استفاده از Operating Environment مبتنی بر Linux
 • استفاده از رابط کاربری مبتنی بر HTML5
 • پشتیبانی از 64-bit File System حداکثر تا ظرفیت 64  TB
 • پشتیبانی از Native Encryption (D@RE)، Unified Snapshot، Unified Replication
 • پشتیبانی از راهکارهای پیشرفته Disaster Recovery و Continues availability با استفاده از RecoverPoint و VPLEX