تجهیزات سیسکو - شرکت امن پردازان سورنا

 

شرکت دانش بنیان امن پردازان سورنا دارای تیمی از کارشناسان مجرب و متخصص امکان تأمین، نصب و فروش بدون واسطه

محصولات شرکت سیسکو را دارد.

 

محصولات سیسکو

سیسکو سیستمز (Cisco Systems) یک شرکت آمریکایی تولیدکننده تجهیزات شبکه است که مرکز آن در شهر سن‌خوزه کالیفرنیا در ناحیه معروف به سیلیکان ولی در ایالت کالیفرنیا قرار دارد.
کمپانی Cisco در سال ۱۹۸۴ توسط شرکای تجاری به نام های سندی لرنر و لن بزاک تاسیس شد. لن بزاک و سندی لرنر با تحصیلات دانشگاهی و دارا بودن مدرک لیسانس از دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، فوق لیسانس اقتصادسنجی از دانشگاه کلرمونت و فوق لیسانس علوم کامپیوتر از دانشگاه استنفورد، زوجی که در بخش کامپیوتر دانشگاه استنفورد کار می‌کردند.

با وجود اینکه Cisco اولین شرکتی نبود که Router رهیاب طراحی و تولید می‌کرد ولی اولین شرکتی بود که یک Router چند پروتکل موفق تولید می‌کرد که اجازهٔ ارتباط بین پروتکل‌های مختلف شبکه را می‌دهد. از زمانی که IP ( پروتکل اینترنت ) به یک استاندارد تبدیل شد، اهمیت روترهای چند پروتکل کاهش یافت. امروزه بزرگ‌ترین روترهای سیسکو طراحی شده‌اند تا بسته‌های IP و فریمهای MPLS را هدایت کنند.

 

تجهیزات سیسکو - شرکت امن پردازان سورنا

محصولات سیسکو (Routers)

مسیر یاب های سیسکو امکان دسترسی به نرم افزار های کاربردی و سرویس های مبتنی بر شبکه را در غالب یک فن آوری واحد، فراهم می آورد.
تجهیزات مناسب شعب : بهینه سازی سرویس های شعب برروی یک پلت فرم واحد و همزمان ارائه تجربه ایده آل کار با نرم افزار های کاربردی از طریق زیر ساخت های WAN
تجهیزات لبه شبکه : تبدیل شبکه شما به یک سیستم با راندمان بالا، امنیت فوق العاده و قابل اطمینان جهت بکارگیری در ارتیاط راه دور، مراکز داده و شبکه شعب
تجهیزات تأمین کننده سرویس : ایجاد تمایز در سرویس مورد ارائه و افزایش درآمد بواسطه ارائه راه کارهای مقیاس پذیر end to end و خدمات آگاهی مشتریان(Subscriber-aware)

 

تجهیزات سیسکو - شرکت امن پردازان سورنا

محصولات سیسکو (Switches)

 • سوییچ های سیسکو به کلیه نیازها در هر اندازه و ابعادی پاسخگو می باشد .
 • سوییچ های دسترسی(Access) : بوسیله سوییچ های دسترسی سیسکو شبکه خود را با نیازهای کسب و کار بهینه کنید.
 • سوییچ ها توزیع و هسته(Core & Distribution) : کارآیی و اطمینان شبکه های مقیاس پذیر را بواسطه ماژول های خدمات و راه کارهای طراحی مطمئن فراهم می آورد.
 • سوییچ های مرکز داده (Nexus): طراحی و ساخت شبکه مرکز داده مبتنی بر سوییچ که رشد زیر ساخت، دوام ارائه سرویس و انعطاف پذیری را تضمین می نماید.

Cisco Catalyst 2960-X Series Switches

سوییچ های 2960X را شاید نسل جدید سوییچ های 2960 بتوان نامید که چند سالی است که وارد بازار شده اند، سوییچ های 2960X  دارای مقام بیشترین میزان استفاده در جهان به عنوان سوییچ لایه Access هستند، از جمله قابلیت های این سری از سوییچ ها این است که دارای یک پاور ساپلای ثابت و امکان اضافه کردن یک پاور redundant می باشد یعنی مدل های جدید دارای قابلیت های بهینه سازی و افزوده ای هستند که تا کنون در هیچ یک از سوییچ های تولید شده در این رده توسط سیسکو موجود نبوده است.

سوییچ های سری 2960X  در مدل های 24 و 48 پورت (گیگا بیت) عرضه گردیده است و بسته به مدل توانایی ارتباط با دو لینک 10 G و یا 2 SFP را دارا می باشند، تمام مدل های LAN Base  را می توان با استفاده از ماجول +FlexStack  به هم متصل کرد (که در شکل زیر نشان داده شده است) و نهایاتاً با استفاده از 4 سوییچ یک سوییچ واحد با توانایی سوییچینگ 42 گیگابیت در ثانیه دست یافت.

مدل دیگر سوییچ های 2960X سوییچ های 2960XR هستند که دارای تفاوت هایی با هم هستند به عنوان مثال سوییچ های 2960X دارای ios های Lan Base و Lan Lite هستند ولی سوییچ های 2960XR دارای IPlite می باشند که همین تفاوت در سیستم عامل باعث تفاوت های در عملکرد می باشد مثلا سوییچ های 2960XR به خاطر IP Lite بودنشان تمامی قابلیت های سوییچ های لایه 3 را دارا می باشد که در مطلبی دیگر تفاوت های بین 2960X و 2960XR را برای شما عزیزان توضیح میدهیم.

 

از ویژگی های مهم سوییچ های 2960X میتوان از موارد زیر یاد کرد:

 • توانایی برق رسانی از طریق خطوط اترنت PoE یا PoE+ تا حداکثر 740 وات
 • قابلیت کنترل خرابی Control Plane با استفاده از Stack کردن سوییچ ها
 • قابلیت استفاده منبع تغذیه (Redundant افزوده) و تحمل خرابی های مربوط به منبع تغذیه یا برق ورودی
 • قابلیت های Basic لایه 3 در مدل هایی که از سیستم عامل IP Lite استفاده می کنند
 • قابلیت پشتیبانی کامل از پروتکل استاندارد اعتبار سنجی 802.1X
 • دارای قابلیت جلوگیری از حملات IPv6 First Hop Security
 • قابلیت Switch Hibernation که در این حالت سوییچ کمتر از 12 وات برق مصرف می کند
 • توانایی Hibernate کردن پورت هایی که از آنها استفاده نمی شود
 • قابلیت Stack کردن با سوییچ های سری قبلی 2960S